Тикет на денот е-Спорт (12.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска повторно ќе имаме комбинирана понуда, односно по еден меч од Dota 2 и CS2. Ќе почнеме со турнирот IEM Chengdu, па потоа веднаш се селиме на European Pro League.

Dandelions – Rast Farmers – 1 @ 2.25 во 22Bet

Двете екипи ќе го одиграат вториот меч на турнирот European Pro League, а засега не се во добра позиција бидејќи се на петто и шесто место, односно единствени кои не носат во четвртфиналето на турнирот. Dandelions имаше две победи по ред против Monte и Yellow Submarine, но во претходните две средби загуби од Nemiga и Navi Junior. За разлика од нив, Rest Farmers е апсолутен аутсајдер на мечот и не се очекува да освои ниту еден бод. Наш предлог е 1 со коефициент 2.25 во 22Bet.

Team Liquid – Faze Clan – 2 @ 1.36 во Bet365

Старите познаници ќе водат жестока битка за пласман во полуфинале на турнирот IEM Chengdu, откако успешно ја минаа групната фаза. Сите му даваат поголеми шанси на Faze Clan за место меѓу четирите најдобри на турнирот, а тоа е со право затоа што екипата оствари три победи на последните четири меѓусебни пресметки со Team Liquid. Ние предлагаме 2 со квота 1.36 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*