Ла Лига 31-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Уште малку остана и во шпанската Ла Лига. Завршницата очекуваме да биде доста интересна во поглед на пласманот за Европа, но и за опстанокот. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Шпанија.

Бетис – Селта – ГГ

Воведниот натпревар во оваа рунда се игра помеѓу Бетис и Селта. Во многу лош период Бетис влезе во криза и запиша четири последователни порази, па тоа придонесе да се оддалечат од зоната за Европа. Селта од друга страна е на првата сигурна позиција, но нивниот опстанок е далеку од гарантиран. Како и да е, овде очекуваме ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Атлетико Мадрид – Жирона – ГГ

Атлетико Мадрид на овој дуел влегува со голема самодоверба. Тие запишаа победа во рамките на ЛШ против Дортмунд, па со предност влегуваат во реванш дуелот. Жирона е далеку од лидерската позиција, но се уште е дел од зоната за Лигата на шампиони што е голем успех за овој тим. Двете екипи играат ефикасно, па головите не би требало да изостанат на овој дуел. Типуваме ГГ со квота 1.57 во Bet365.

Рајо Валекано – Хетафе – 0-2 гола

Рајо Валекано е на вториот дел на табелата и веруваме дека ќе дадат се од себе за да стигнат до сигурен опстанок бидејќи тоа им е врвен приоритет оваа сезона. Хетафе е на средината на табелата и на овој дуел влегуваат со лошо расположение бидејќи имаат само една победа во последните пет натпревари. Наш предлог за овој натпревар е 0-2 гола со квота 1.48 во 22Bet.

Мајорка – Реал Мадрид – 2

Домаќините играат променливо цела сезона, но најважно е што се на сигурно и што не би требало да се соочат со проблеми при опстанокот. Реал Мадрид пак е лидер на табелата и во секое ново коло е се поблиску до титулата во Шпанија и за нив тоа ќе биде исполнување на примарната цел. Овде очекуваме Кралот да земе нови три бода и типуваме 2 со квота 1.73 во 20Bet.

Кадиз – Барселона – 2

Кадиз зеде важни 6 бода во последните три кола и благодарение на тоа ги зголеми шансите за опстанок, но се уште се дел од опасната зона. Барса пак оствари важна победа против ПСЖ во рамките на ЛШ, а во Ла Лига делува дека го загубија чекорот за титулата. Како и да е, овде типуваме 2 со квота 1.83 во Mozzart.

Лас Палмас – Севиља – Х2

Лас Палмас е во лоша серија резултати. Тие на последните пет натпревари запишаа две реми и три порази, но најважно е што во моментов се уште не им е загрозен опстанокот што е приоритет за овој тим. Севиља од друга страна потфрли и оваа сезона и се наоѓаат на втората половина на табелата и се уште немаат сигурен опстанок. Овде очекуваме да не бидат поразени и типуваме Х2 со квота 1.44 во Bet365.

Гранада – Алавес – Х2

Гранада скоро и да е во Сегунда. Тие математички се уште имаат шанси, но во теорија е невозможно да стигнат до сигурните позиции, па овој за жал ќе мора да биде елиминиран. Алавес од друга страна игра релативно лошо, но доволно добро за да бидат надвор од црвената зона. На овој дуел веруваме дека гостите ќе останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.40 во 22Bet.

Атлетик Билбао – Виљареал – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои играат доста ефикасно. Билбао запиша пораз во минатото коло од Реал Мадрид, па заостана во трката за ЛШ, но и Лига Европа не е за нив лош избор. Виљареал после серијата победи, запишаа и тие пораз од Атлетико Мадрид. Овде веруваме дека головите нема да изостанат и типуваме ГГ со квота 1.70 во 20Bet.

Сосиедад – Алмериа – 1

Сосиедад запиша три победи во последните три кола и може да кажеме дека се во одлична форма во моментов. За Алмериа нема што многу да се кажува бидејќи самиот факт што имаат само една победа досега, доволно зборува дека дното и преселбата во Сегунда им се заслужени. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.35 во Mozzart.

Осасуна – Валенсија – ГГ

Последниот натпревар за оваа рунда ќе се изигра помеѓу Осасуна и Валенсија. Овие две екипи играат слично, а во блага предност се гостите. Осасуна досега имаат освоено 39 бода и се наоѓаат на средината на табелата, додека Валенсија има нешто подобар скор и 5 бода повеќе. За овој дуел решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 2.15 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*