Тикет на денот е-Спорт (10.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден ден кој ќе ни помине со натпревари од Elite League: Round-Robin Stage затоа што тоа е турнир каде што настапуваат најпопуларните тимови во Dota 2.

G2.iG – Entity – 1 @ 1.40 во 22Bet

G2.iG има по две победи, порази и ремија и се наоѓа на четвртата позиција, но сè уште е во игра за топ-3, но за тоа ќе мора да го победи директниот конкурент Entity кој има три победи и три порази. Влогот на двете екипи е голем, а ниту една од нив не импресионираше во последните два меча, па затоа ќе влезат внимателно и ќе се обидат да ги искористат слабостите на противникот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

Azure Ray – OG – 1 @ 1.44 во Bet365

Azure Ray без дилема ќе биде нашиот фаворит бидејќи сè уште е во игра за втората позиција, но за тоа ќе мора да го совлада OG кој е на праг пред елиминација и најверојатно ова ќе биде негов последен меч на турнирот. Azure оствари еден триумф во меѓусебните средби со OG, а воедно на последните два меча против Entity и Heroic одигра извонредно и заслужено се најде на дофат на втората позиција. Ние предлагаме 1 со квота 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*