Лигата на шампиони стигна до ¼ финале: Кој е фаворит за титула?

Во најелитното фудбалско натпреварување стигнавме до ¼ финалето и веруваме дека ни претстои интересна и возбудлива завршница со оглед на фактот дека остана многу квалитетни екипи.

Ние во продолжение на овој текст ќе ви ги претставиме коефициентите за титула според најдобриот букмејкер во светот, обложувалницата на Bet365.

Улогата на фаворит е доделена на екипата на Манчестер Сити со коефициент 2.87. Изненадувачки второто место е за Арсенал со квота 6.00, додека третата позиција е за Реал Мадрид со квота 7.00.

Потоа следуваат екипите на ПСЖ со квота 9.00 и Баерн Минхен коефициент 10 . Барселона и Атлетико Мадрид коефициент 13.

Последното место го има екипата на Борусија Дортмунд со коефициент 26.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*