Тикет на денот (среда, 10.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

И вечер ќе имаме два натпревари од ¼ финалето на ЛШ, но и преостанатите дуели од вонредното коло на англискиот Чемпионшип. Ова е нашиот предлог тикет.

ПСЖ – Барселона – 1 @ 1.98 во Mozzart

Покрај дуелот на Реал и Сити, сигурно и двомечот на овие два тима ќе биде во центарот на вниманието помеѓу љубителите на фудбалот. Мбапе има последна шанса со ПСЖ да стигне до трофејот, но овој пат имаат многу тешка задача. Во групната фаза имаа доста проблеми, а во нокаут фазата го елиминираа Сосиедад. Барса пак не е тоа што беше и се опрости од титулата во Ла Лига, но има огромни амбиции за Лигата на шампиони. Сепак на Паркот на Принцовите, ПСЖ е фаворит, па одлучивме да типуваме 1 со квота 1.98 во Mozzart.

Ипсвич – Вотфорд – ГГ3+ @ 2.10 во 22Bet

Ипсвич експресно се симнаа од лидерската позиција. На врвот поминаа само неколку дена, а поразот во Норвич повторно ги симна од тронот, па искрено им предвидуваме тешка борба за пласман во елитата до самиот крај на сезоната. Гостите играат растеретено и немаат некои посебни притисоци бидејќи се далеку од зоната за елиминација и далеку од плеј оф групата. На овој дуел решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 2.10 во 22Bet.

Данди – Ренџерс – 2&3+ @ 1.72 во Bet365

Овде имаме заостанат натпревар од 30-то коло, а ако Ренџерс успее да победи, повторно ќе бидат на врвот на табелата со два бода повеќе од Селтик. Во последното коло гостите изиграа спектакуларен натпревар против Селтик и на крајот ги поделија бодовите бидејќи резултатот беше 3-3. Данди пак исто така има свој мотив на овој дуел. Тие се на 6-та позиција со 39 бода и за нив приоритет е да останат тука. За жал сметаме дека на овој дуел немаат шанси и предност ние даваме на гостите. Наш предлог е 2&3+ со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*