Тикет на денот е-Спорт (09.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме уште два натпревари од Elite League: Round-Robin Stage каде што се игра седмото коло во кое ќе се решат сите дилеми меѓу екипите.

PSG Quest – Team Spirit – 1 @ 2.75 во 22Bet

Реалноста е дека Team Spirit наскоро ќе биде елиминиран од турнирот бидејќи се наоѓа на последната позиција во групата А, додека PSG Quest е шести и со две победи би можел да се вклучи во трката за топ-4. Ќе гледаме интересен натпревар, тоа е факт, а поголем дел од обложувачите му даваат поголеми шанси за Team Spirit за победа, меѓутоа ние сметаме дека резултатот ќе биде во корист на PSG Quest и затоа наш предлог е 1 со квота 2.75 во 22Bet.

Gaimin Gladiators – Tundra Esports – 1 @ 1.61 во Bet365

Gaimin Gladiators со една победа, еден пораз и три ремија се наоѓа на четвртото место во групата Б, додека Tundra нема пораз, но има еден триумф и дури пет ремија за да биде второпласирана. Овие тимови се познаваат од претходно, но последниот меч го одиграа пред девет месеци кога славеше Gaiming Gladiators. Интересно е тоа што Gaiming Gladiators со победа може да се вклучи во трката за топ-2, а ние очекуваме токму такво сценарио и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*