Тикет на денот (вторник, 09.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Следува завршницата во европските купови и вечер ќе се играат првите ¼ финални натпревари во ЛШ. Покрај дуелите во Мадрид и Лондон, активни ќе бидат и тимовите во англиските пониски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Реал Мадрид – Манчестер Сити – ГГ3+ @ 2.00 во Mozzart

Дуелот помеѓу овие два тима може да кажеме дека е дерби на ¼ финалето од ЛШ. Се сретнуваат двата последни шампиони во Европа, а титулата ќе ја бранат Англичаните. До оваа фаза Сити немаше никакви проблеми. Во групната фаза запишаа шест победи против Лајпциг, Јанг Бојс и Црвена Звезда, а потоа во 1/8 финалето два пати го совладаа тимот на Копенхаген. Мадриѓаните пак во група играја против Наполи, Брага и Унион Берлин, а и тие групата ја завршија со максимален број бодови. Овде веруваме дека головите нема да изостанат и типуваме ГГ3+ со квота 2.00 во Mozzart.

Милвол – Лестер – 2&2+ @ 2.05 во 22Bet

Лестер многу рано го прогласивме за Премиерлигаш. Лисиците играа фантастично во поголемиот дел од сезоната, но кога беше најважно тие попуштија. Во периодот од средината на февруари до крајот на март, имаа само една победа и едно реми, а таа нивна лоша серија ја искористија Лидс и Ипсвич. Што се однесува до Милвол, оваа екипа освои само бод во последните четири кола и се доведе себеси во многу незавидна ситуација. Се наоѓаат на само два бода од зоната за елиминација, а минатата сезона беа на бод од пласман за плеј оф во Премиер лигата. Предност на овој натпревар даваме на гостите и типуваме 2&2+ со квота 2.05 во 22Bet.

Саутемптон – Ковентри – ГГ4+ @ 2.40 во Bet365

Голема е веројатноста дека овие два тима ќе бидат помеѓу четирите кои преку плеј оф ќе се обидат да стигнат до Премиер лига. Од Саутемптон тоа и се очекуваше и тие се далеку од второто место и влез во елитата поради фактот што запишаа релативно лоши резултати во последно време. Ковентри пак е веднаш под цртата која ги дели тимовите од плеј оф и се наоѓа на 7-та позиција со четири бода помалку од Норвич и натпревар помалку. Ние веруваме дека овде ќе гледаме ефикасен дуел и типуваме ГГ4+ со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*