Тикет на денот е-Спорт (08.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот ден ни е резервиран за шестото коло на Elite League: Round-Robin Stage во рамки на Dota 2, а во нашиот тикет ви нудиме два натпревари.

Team Liquid – Tundra Esports – 2 @ 2.75 во 22Bet

Tundra е во лоша форма и запиша три ремија по ред, но ние сметаме дека конечно е време да ја прекинат лошата серија и да им се вратат на победите. Tundra го загуби последниот меѓусебен дуел од Team Liquid со 0-2 во март, но еден месец претходно го декласира истиот ривал со 2-0 и затоа тоа ни дава надеж дека постои шанса за ново изненадување, но и освојување на важни бодови во трката за пласман во плејофот. Наш предлог е 2 со коефициент 2.75 во 22Bet.

OG – Team Falcons – 2 @ 1.20 во Bet365

OG се наоѓа на делба на петтата позиција во групата А, што е големо разочарување за нивните фанови, додека пред себе го има вториот најдобар тим на турнирот, а тоа е Team Falcons. Сите се свесни за квалитетот на Team Falcons, а посебно OG кој тоа го почувствува на своја кожа на 2 март оваа година. Ние предлагаме 2 со квота 1.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*