Тикет на денот (понеделник, 08.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме нешто послаба понуда, но воглавно секој понеделник е таков. Веќе од утре ќе продолжи ЛШ, па понудата ќе биде значително подобрена. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Бронби – Силкеборг – 1&2+ @ 1.72 во Mozzart

Бронби оствари важна победа веќе на стартот на плеј оф натпреварувањето во Данска. Славеа против актуелниот шампион Копенхаген и сега се наоѓаат на второто место зад Митиланд со еден бод помалку, но и еден натпревар помалку. Гостите играа очајно во финишот од регуларниот дел од сезоната и не победија на последните 10 натпревари, а пред плеј офот имаа 7 последователни неуспеси. Таа серија ја прекинаа во првото коло од доигрувањето со реми против Архус на домашен терен. На овој дуел ни е предност даваме на домаќините и типуваме 1&2+ со квота 1.72 во Mozzart.

Макаби Тел Авив – Макаби Хаифа – 1 @ 1.95 во 22Bet

Титулата ќе го промени сопственикот во Израел и тоа е скоро сигурно, а ќе биде уште посигурно ако Макаби Тел Авив го победи тимот на Макаби Хаифа. Двата најдобри израелски тимови влегуваат во финиш со голема разлика меѓусебе, поточно екипата од Тел Авив има 10 бода повеќе. До крајот на првенството останаа уште 9 кола и има се уште време за изненадување, но моменталната ситуација укажува дека до титула поблиску е тимот на Макаби Тел Авив. Ние овде сметаме дека ќе успеат домаќините да земат важни три бода и типуваме 1 со квота 1.95 во 22Bet.

Оксер – Троа – 1&0-3 @ 2.29 во Bet365

Лидерот на француската втора лига има фантастична шанса за да ја врзе третата победа и да направи голем чекор кон Лига 1. Во претходниот понеделник зедоа клучни три бода каде што во дерби натпревар против Анже славеа со 1-0. Гостите пак пред 31-то коло беа над цртата, но овој натпревар го дочекуваат како дел од црвената зона и се наоѓаат на 17-та позиција на табелата. Според сите параметри на овој дуел, екипата на Оксер треба да победи, па веруваме и дека ќе се случи тоа. Типуваме 1&0-3 гола со квота 2.29 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*