Тикет на денот (недела, 07.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште малку вакви викенди останаа, па веруваме дека правилно ќе ги искористиме до крајот на сезоната. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Нант – Лион – 2 @ 2.25 во Mozzart

Благодарение на победата над Ница во последното коло, екипата на Нант се оддалечи од црвената зона која секако е најлошото можно сценарио за овој тим. Генералниот впечаток е дека очекувавме многу повеќе од Нант, но тоа е што е. Лион од друга страна после катастрофалниот почеток, засега играат солидно и се во серија од три натпревари без пораз, па искрено сметаме дека и сега ќе запишат уште една победа. Наш предлог за овој натпревар 2 со квота 2.25 во Mozzart.

Каљари – Аталанта – 2 @ 1.65 во 22Bet

Каљари е на вториот дел на табелата и после 30 изиграни кола се уште немаат обезбедено сигурен опстанок, но се на добар пат за да го остварат тоа. Зад себе имаат солидни резултати и на последните пет дуели запишаа три победи, едно реми и еден пораз. Аталанта од друга страна после поразот од Болоња „врза“ четири натпревари без пораз, поточно две реми и две победи. Тимот од Бергамо ќе има тежок дуел со Ливерпул за неколку дена, но овде не веруваме дека ќе ја пропушти шансата за 3 бода. Типуваме 2 со квота 1.65 во 22Bet.

Менхенгладбах – Волфсбург- ГГ3+ @ 1.90 во 20Bet

Некогаш овие два тима се бореа за пласман во Европа, но оваа година ситуацијата е поразлична и спротивна, поточно се наоѓаат на долниот дел на табелата со ист број бодови. Волфсбург ја прекина катастрофалната серија во последното коло со победа над Вердер, додека Менхенгладбах повторно запишаа неуспех, поточно беа поразени од Фрајбург со убедлив резултат од 3-0. Како и да е, со оглед на тоа што овде двете екипи делуваат изедначено, ние решивме да го избегнеме конечниот исход. Наш предлог тип е ГГ3+ со квота 1.90 во 20Bet.

Шефилд Јунајтед – Челзи – 2 @ 1.45 во Bet365

Шефилд е на дното на табелата и искрено само чудо би го спасило овој тим. Тие веќе цела сезона се мачат и играат катастрофално, па со оглед на нивниот учинок може да кажеме дека оваа позиција им е сосема заслужена. Челзи пак оваа година ќе останат без Европа бидејќи се на средината на табелата и имаат солиден бодовен заостаток зад екипи кои се на позициите кои водат во европските купови. Сепак сметаме дека гостите можат да земат три бода на овој дуел и типуваме 2 со квота 1.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*