Натпревар со драстичен пад на коефициентот (06.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската Бундеслига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:30 се сретнуваат екипите на БВ Линц и Волфсбергер. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија една победа, три реми и еден пораз.

БВ Линц – Волфсбергер – 1 @ 2.63 во 22Bet

Почетната вредност за победа на БВ Линц беше 3.00, а во моментов бележи пад од скоро 12% и се плаќа со квота 2.63 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*