Тикет на денот е-Спорт (06.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Два четвртфинални меча од Lower Bracket делот на турнирот LEC Spring 2024 – Playoffs ни се денеска на репертоар во тикетот од е-Спортот.

Fnatic – Team Heretics – 1 @ 1.30 во 22Bet

Fnatic бара начин како да се искупи по поразот од G2 Esports во полуфиналето на Upper Bracket, но денеска против себе има незгоден ривал, а тоа е Team Heretics кој беше декласиран од Team BDS во првиот меч од плејофот, а потоа во Lower Bracket оствари тешка победа против SK Gaming со 2-1. Во меѓусебни средби води Fnatic, иако последниот дуел му припадна на Team Heretics. Ние сметаме дека е ова одлична шанса за одмазда и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.30 во 22Bet.

Team Vitality – Mad Lions – 2 @ 1.83 во Bet365

Mad Lions може да се пофали со четири победи против Team Vitality, иако последната средба на 16 март ја загуби. Сепак, тоа не мора ништо да значи бидејќи Mad Lions и според сите други параметри е фаворит во оваа пресметка за победа. Mad Lions имаше тежок пат до четвртфиналето на Lower Bracket, додека Team Vitality со тесен пораз остана без финале во Upper Bracket. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.37

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*