Натпревар со традиција (06.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на словенската Прва лига ќе се сретнат екипите на Радомље и Копер.

Радомље е на 10-то место со 24 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 6 реми и 16 порази.

Копер е на 5-та позиција со 37 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 7 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.74 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*