Тикет на денот е-Спорт (05.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Од денеска па во следните денови ќе имаме можност да уживаме во магијата на Elite League: Round-Robin Stage во Dota 2.

Team Liquid – BB Team – 1 @ 1.83 во Bet365

Team Liquid е во одлична серија против BB Team и славеше на претходните три натпревари по ред, додека последната победа ја оствари на 16 февруари во Дубаи. Team Liquid се наоѓа и во одличен ритам и во моментов со три победи на претходните три меча во сите натпреварувања, додека BB Team имаше големи проблеми и загуби два пати. Нестабилната игра на BB Team го прави аутсајдер во овој натпревар, па не гледаме начин како би го изненадиле стариот ривал во оваа пресметка. Наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Boom Esports – Aurora – 1 @ 2.20 во 22Bet

Ждрепката не беше среќна воопшто за Aurora која мора да се соочи со неверојатниот BOOM Esports кој е во серија од пет победи по ред. Иако мора да се признае дека Aurora во изминатиот период покажува знаци на живот и дава надеж на нејзините фанови дека може да го совлада денешниот ривал, сепак имаат и одредени тактички промени кои беа видливи во дуелите со Heroic и Nigma во кои беа поразени, а токму тоа остава лош впечаток кој ќе се обиде да го поправи денеска. Меѓутоа, ние сметаме дека мали се шансите на Aurora за победа, односно наш фаворит е Boom и затоа ви предлагаме 1 со квота 2.20 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*