Тикет на денот (петок, 05.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е уште еден викенд кој е преполн со спортски настани. Се игра скоро во сите лиги, а пауза ќе направат само Шпанците во Ла Лига. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Салернитана – Сасуоло – 2 @ 2.25 во Mozzart

Иако останаа уште осум кола во италијанската Серија А, не веруваме дека Салернитана и наредната сезона ќе игра во елитата. Екипата од Салерно е на последното место на табелата и досега освоија само 14 бода и тешко дека ќе успеат да ги стигнат останатите екипи. Во гости им доаѓа екипата која исто така е дел од црвената зона, но има многу шанси за да обезбеди опстанок. За почеток мора да победи на овој натпревар, бидејќи не смее да губи бодови на дуели со противници како Салернитана. Ние овде типуваме 2 со квота 2.25 во Mozzart.

Елче – Овиједо – 1 @ 1.90 во 22Bet

Домаќините врзаа два првенствени порази во шпанската Сегунда и паднаа на 5-то место. Добра вест за Елче е што од второпласираниот Еибар се оддалечени само два бода и се уште се главни кандидати за пласман во Ла Лига на директен начин. Овиједо игра над очекувањата оваа сезона, но за жал на гости победија само три пати.  Домашниот терен во оваа лига е голема предност, па затоа ние типуваме на домаќините. Наш предлог е 1 со квота 1.90 во 22Bet.

Радомијак Радом – Раков – 2 @ 1.90 во Bet365

Актуелниот шампион на Полска ретко губи, но и ретко победува во последно време. Раков е на 3-то место на табелата и од лидерот Јаголонија има 6 бода помалку. Одбраната на титулата и понатаму е возможна мисија за Раков и покрај тоа што не се блиску од ланската форма. Радомијак е тим кој не е убедлив како домаќин и три пати славеа пред своите фанови, додека 5 пати зедоа по три бода на гости. Овде ние без многу двоумење решивме да типуваме 2 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*