Бундеслига 28-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

И овој викенд пред нас е комплетната рунда во Бундеслигата. Со секое ново коло, екипата на Леверкузен е се поблиску до титула, а борбата за ЛШ и за опстанок е се понеизвесна. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Германија.

Ајнтрахт – Вердер Бремен – 1

Воведниот натпревар од новото коло ќе се игра во Франкфурт каде што кај Ајнтрахт ќе допатува тимот на Вердер. Домаќините се на позиција која води во Европа, поточно во конференциската лига и ако останат тука за нив тоа би било исполнување на целта. Гостите пак се на средината на табелата и во најлош можен момент влегоа во криза и запишаа четири последователни порази. Овде ние предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.80 во Mozzart.

Келн – Бохум – ГГ

Максимумот кој може да го извлече Келн е тоа да стигнат до позицијата која води во плеј аут и преку тоа да се обидат да останат во елитата, а во спротивно ќе мора следната сезона да ги гледаме во Цвајт. Бохум е веднаш над црвената зона, но има шест бода повеќе од Мајнц и веруваме дека ќе успеат да останат во елитата. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.67 во Bet365.

Фрајбург – Лајпциг – 2

Фрајбург не е во добра форма и игра доста променливо оваа сезона, па може да кажеме дека 8-та позиција на табелата им е сосема заслужена. Овој пат имаат тежок противник , поточно екипата на Лајпциг која цели кон пласман во ЛШ, но има огромна конкуренција, па тоа нема да биде воопшто лесна мисија. Сепак веруваме дека гостите на овој дуел можат да победат и типуваме 2 со квота 1.67 во 22Bet.

Хајденхејм – Баерн Минхен – 2/2

Екипата на Хајденхејм е многу блиску до својата цел, а тоа е да обезбедат опстанок во елитата и следната сезоната. Зад себе имаат две реми во последните два натпревари, па на овој дуел не влегуваат со добро расположение. Баварците од друга страна заостанаа во борбата за титулата и сега само чудо може да ги одведе до пехарот. Веруваме дека на овој дуел нема да се коцкаат, а ние типуваме 2/2 со квота 1.91 во 20Bet.

Мајнц – Дармштат – 1

Maјнц и оваа сезона ќе се мачат за опстанок. Тие се на позицијата која води во плеј аут, а од сигурните екипи заостануваат дури 6 бода што не е мала разликата. Дармштат со секое ново коло е се поблиску до втората германска лига и делува како да се помирија со тој факт. Мајнц не смее да киксне на овој дуел, а ние типуваме 1 со квота 1.44 во Mozzart.

Унион Берлин – Леверкузен – ГГ

Од Унион Берлин очекувавме многу повеќе оваа сезона, но тоа е што е. Имено, овој тим е на 12-та позиција со 29 бода и игра доста променливо, па моменталното место не е случајно. За противник овој пат го имаат единствениот непоразен тим во Бундеслигата, Леверкузен. Тие имаат одлична предност на врвот на табелата и веруваме дека ќе ја сочуваат. Ние овде типуваме ГГ со квота 1.98 во Bet365.

Дортмунд – Штутгарт – ГГ

Овој дуел може да го ставиме во категоријата на дерби натпревар. Станува збор за дуел на две екипи кои ни доаѓаат од горниот дел на табелата. Дортмунд заостана во борбата за титула, па сега се што им преостанува е да се борат за пласман во Лигата на шампиони. Штутгарт од друга страна е најпријатното изненадување досега и ако ги видиме следната сезона во елитата тоа ќе биде огромен успех. Овде головите не би требало да изостанат, а ние типуваме ГГ со квота 1.40 во 22Bet.

Хофенхајм – Аугсбург – ГГ

Во неделниот прв термин за Бундеслигата ќе се сретнат две екипи кои играат навистина отворено и ефикасно. Домаќините после добрите резултати врзаа три последователни порази, па на овој дуел влегуваат со многу лошо расположение. Аугсбург пак е на 7-то место и овој тим нема пораз на последните шест натпревари, а во тој временски период остварија пет победи и едно реми. Двете екипи имаат отворен пристап, а ние очекуваме голови. Коефициентот за ГГ изнесува 1.43 во 20Bet.

Волфсбург – Менхенгладбах – 3+

Од овие две екипи очекувавме многу повеќе, но за жал тие се наоѓаат веднаш над зоната за елиминација и имаат ист број бодови. Домаќините после лошата серија резултати во последното коло запишаа убедлива победа против Вердер со резултат 0-2. Менхенгладбах нема победа на последните четири дуели, односно во тој временски период остварија три реми и еден пораз. Ние овде решивме да типуваме на голови и тоа 3+ со квота 1.71 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*