Тикет на денот (сабота, 06.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е фантастична, па се надеваме дека правилно ќе ја искористиме. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

ПСЖ – Клермонт – 1/1 @ 1.57 во Mozzart

ПСЖ и оваа година на 10-тина кола пред крајот на сезоната обезбеди фантастична разлика и титулата ќе ја земат повторно, па со тоа ќе ја исполнат својата примарна цел. Исто така се во игра и во Лигата на шампионите каде што за кратко ги очекува двомеч со Барса кој воопшто нема да биде лесна мисија. Клермонт пак е на дното на табелата и за нив максимумот е да стигнат до плеј аут позиција, па да играат бараж, но како што стојат во моментов работите, тоа е навистина тешка мисија. ПСЖ е апсолутен фаворит и веруваме дека ќе победат без поголеми проблеми. Типуваме 1/1 со квота 1.57 во Mozzart.

Милан – Лече – 1 @ 1.45 во 22Bet

Милан заостана во трката за титулата. Се наоѓаат на второто место со 14 бода помалку од лидерот Интер, па најверојатно оваа сезона ќе мора да се задоволат само со пласман во Лигата на шампионите што и не е така лош учинок. За противник го имаат тимот на Лече кој е на сигурно, поточно надвор од црвената зона, а за нив тоа оваа година е врвен приоритет. Овде имаме дуел на две екипи различни по квалитет, па ако судиме според тоа, Милан треба да земе лесни три бода. Наш предлог е 1 со квота 1.45 во 22Bet.

Мајнц – Дармштат – 1 @ 1.44 во 20Bet

Мајнц повторно е во критична ситуација. Благодарение на четирите бода кои ги освоија во последните две кола ги зголемија шансите за опстанок и сега имаат 6 бода помалку од Бохум, првата екипата која е на сигурно. Дармштат во секое ново коло е се поблиску и поблиску до Цвајт, а тоа е јасно веќе подолг период. Домаќините ако не успеат да земат три бода на натпревар со противник како Дармштат, навистина не ја заслужуваат Бундеслигата. Ние веруваме дека ќе победа и типуваме 1 со квота 1.44 во 20Bet.

Хамбургер – Кајзерслаутерн – 1 @ 1.65 во Bet365

Екипата од Хамбург на овој натпревар влегува како 4-то пласиран тим, а општопознато е дека таа позиција не води никаде, туку гарантира само навремен опстанок. Предност е тоа што трите екипи кои се пред нив немаат некоја огромна и недостижна предност, па тоа дава надеж за тимот од северот на Германија. Кајзерслаутерн е во уште полоша ситуација и се дел од зоната која води во понизок ранг, а во многу незгоден момент гостуваат кај Хамбургер. Како и да е, овде домаќините се фаворити и очекуваме да ја оправдаат таа улога. Наш предлог е 1 со квота 1.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*