Зголемени квоти за натпреварот Ливерпул – Шефилд

Овде го имаме дуелот помеѓу Ливерпул и Шефилд кој се игра во рамките на вонредното коло од англиската Премиер лига.

Ливерпул се наоѓа на 2-та позиција со 1 бода помалку од Арсенал, но и еден натпревар помалку, па тоа значи дека имаат реални шанси за титула оваа година. Шефилд од друга страна е на дното на табелата и само чудо би ги спасило за и следната сезона да играат во Премиер лига.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Мохамед Салах да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 12 зголемен на 13
  • Дарвин Нунез да постигне погодок со глава коефициент 4.50 зголемен на 4.75

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*