Тикет на денот е-Спорт (04.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет ќе следиме два меча од ESL Challenger League Season 47: Europe кои почнуваат по 20.00 часот, а токму вечерва може да го дознаеме вториот патник во High Group, откако претходно своето место го резервира KOI.

9 Pandas – TSM – 1 @ 1.40 во Bet365

9 Pandas има три победи и еден пораз, па му недостига само уште еден триумф за да се израмни со KOI и да го резервира барем второто место во групата Д, додека TSM не е во завидна позиција и со две победи и два порази се наоѓа во тешка ситуација. TSM ќе биде внимателен во оваа средба затоа што може многу да загуби и да биде елиминиран од турнирот. Сепак, 9 Panda според нас играат на врвно ниво и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Eyeballers – Sangal – 2 @ 2.00 во 22Bet

Eyeballers и Sangal ќе се борат за третата позиција во групата Д, освен ако не загуби 9 Pandas, па да се вмешаат и во битката за втората позиција. Eyeballers оствари еден триумф во последните пет пресметки, исто како и Sangal. Може да заклучиме дека двете екипи се идентични по квалитет и ќе водат голема битка за трета победа во групата Д. Во меѓусебни дуели води Sangal со 1-0, откако во август минатата година го прегази Eyeballers со 2-0. Наш предлог е 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*