Натпревар со традиција (04.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на англиската Премиер лига ќе се сретнат екипите на Челзи и Манчестер Јунајтед.

Челзи е на 12-та позиција со вкупно 40 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 7 реми и 10 порази.

Манчестер Јунајтед е на 6-то место со 48 бода и учинок од 15 победи, 3 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно гол се постигнува на двете страни, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.41 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*