Тикет на денот е-Спорт (03.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска по 20 часот се играат два дуели на ESL Challenger League Season 47: Europe во групите А и Б, при што би можеле да добиеме појасна претстава за тоа кои клубови може да ги очекуваме на првите две позиции.

3DMax – Forze – 1 @ 1.30 во Bet365

По двата неочекувани порази на Forze очигледно е разнишана самодовербата кај дел од играчите, кои денеска повторно се пред тежок предизвик, а тоа е нивниот главен ривал 3DMax за пласман на втората позиција во групата Б. Овие тимови се соочија три пати во изминатиот период, а две победи има 3DMax и ќе биде фаворит во оваа пресметка. Нема да биде лесно ниту за едните, ниту за другите, туку очекуваме да влезат претпазливо во натпреварот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.30 во Bet365.

Betera – System5 – 1 @ 1.72 во 22Bet

System5 запиша три порази по ред и се наоѓа во ужасна позиција во групата А, односно на дното и на праг до елиминација. За разлика од нив Betera има две победи и еден пораз во три одиграни меча и се наоѓа во горниот дел на табелата, па со нова победа би се искачил на второто место. Ова ќе биде прва пресметка меѓу тимовите, а ние без дилема сметаме дека Betera ќе оствари триумф и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*