Натпревар со драстичен пад на коефициентот (03.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Премиер лигата на Египет кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 22:00 ќе се сретнат екипите на Ел Гуна и Араб Контракторс. Домаќините во последните пет натпревари немаат пораз, поточно во тој временски период остварија две победи и три реми. За разлика од нив гостите пак остварија две реми и три порази.

Ел Гуна – Араб Контракторс – 2 @ 2.54 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Араб Контракторс беше 3.08, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 2.54 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*