Натпревар со традиција (03.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:45 во рамките на холандската прва лига ќе се сретнат екипите на Хераклес и АЗ Алкмар.

Хераклес е на 14-то место со вкупно 26 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 5 реми и 15 порази.

АЗ Алкмар  е на 4-та позиција со 52 бода и учинок од 15 победи, 7 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*