Зголемени квоти за натпреварот Интер – Емполи

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А ќе се сретнат екипите на Интер и Емполи.

Интер е на лидерската позиција со вкупно 76 бода кои ги имаат освоено преку 24 победи, 4 реми и 1 пораз, додека Емполи е на 17-та позиција со 25 бода и учинок од 6 победи, 7 реми и 16 порази.

Овде според моменталната ситуација јасно е дека фаворит е тимот на Интер и шансите за победа за овој тим се огромни, а најверојатно Емполи ќе запишат уште еден пораз во својата серија.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени бонус квоти за два типови и тоа:

  • 3-0 точен резултат коефициент 7 зголемен на 7.50
  • Лаутаро да постигне прв погодок коефициент 3.75 зголемен на 4.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*