Натпревар со драстичен пад на коефициентот (01.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на Нортемптон и Порт Вејл. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, едно реми и три порази, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, едно реми и два порази.

Нортемптон – Порт Вејл – 2 @ 2.70 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Порт Вејл беше 3.60, а во моментов бележи пад од скоро 25% и се плаќа со квота 2.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*