Тикет на денот е-Спорт (01.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме со возбудувањата од второто коло на турнирот Elite League: Swiss Stage во популарната Dota 2.

Talon Esports – Nigma Galaxy – 2 @ 1.66 во Bet365

Nigma славеше на претходниот меѓусебен дуел со Talon со 2-0, но истиот беше одигран пред речиси една година, а веќе се променети одредени работи во двете екипи. Nigma игра „топло-ладно“ и тоа не ни се допаѓа, но победата против моќната Aurora во првото коло ни дава надеж дека може да обезбедат и втор триумф, посебно затоа што Talon со голема мака некако го скрши отпорот на Rest Farmers (2-1). Наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

Team Secret – Boom Esports – 2 @ 2.37 во 22Bet

Желбата на двете екипи е да завршат во топ-8 со цел да обезбедат пласман во плејофот, но еден од нив денеска ќе мора да го запише првиот пораз на турнирот. Team Secret славеше во првото коло со 2-0 против Virtus.pro, додека Boom по голема борба излезе како победник од дербито против PSG Quest. Уште еден податок кој ни е важен пред оваа пресметка од 14 часот е тоа што Boom славеше на претходните два дуели, па затоа ви предлагаме 2 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.93

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*