ТИП НА ДЕНОТ (01.04.2024, 18:00) ЛЕЧЕ – РОМА 

Тип на денот
Тип на денот

Денес се играат натпреварите од Серија А, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Лече и Рома.

Лече според очекувањата

Лече одлично ја отвори сезоната и послед првите неколку кола го имаше својот најдобар старт во поновата историја. Меѓутоа, после следуваше очекуван пад на формата и резултатите, но главната цел на овој тим е да избори опстанок во лигата. Моментално се наоѓа на 13-то место на табелата, па може да се каже дека пласманот е според очекувањата. Меѓутоа, се уште математички не избори опстанок и е оддлечен само три бода од опасната зона, па го чека голема борба до крајот на сезоната. Сега на гости му доаѓање еден од најсилните тимови во лигата и тешко дека ќе дојде до бодви. Сепак, домашниот терен е предност и сигурно нема лесно да се предаде.

Рома се врати во игра за Топ 4

Рома многу лошо ја отвори сезоната и после првите неколку кола беше јасно дека „волчицата“ нема да се замеша во трката за Скудетото. Потоа следуваше период во кој тимот заигра подобро и почна да остварува добри резултати, но Рома има голем проблем со повреди во текот на целата сезона. Цената за слабите резултати ја плати Жозе Мурињо, кој доби отказ па на негово место седна легендата Де Роси.Тоа донесе позитивни промени и Рома заигра многу подобро и помотивирано со новиот тренер. На последните шест меча „волчицата“ запиша пет победи и едно реми па се искачи на петтото место на табелата и поради тоа сега е пред императив победа. Сега Рома е во трка за место кое води во Лигата на шампини, притоа се пласира во четвртфиналето од Лига Европа, каде исто така има големи амбиции.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на гостинот и очекуваме да ги освои трите бода, иако домаќинот нема лесно да се предаде бидејќи се бори за опстанок.

ТИП:

Лече – Рома – 2 @ 1.95 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*