Тикет на денот е-Спорт (31.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни почнува турнирот Elite League – Swiss Stage во Dota 2, па така во нашиот тикет ги избравме двата најинтересни меча, иако на програмата се закажани дури шест дуели само од овој турнир.

Boom – PSG Quest – 1 @ 2.62 во Bet365

Boom пред овој турнир се „загреа“ со победи против Beastcoast (3-1) и Midas Club (2-0), па така денеска ќе се обиде да го совлада и PSG, кој во претходните три меча загуби дури два пати, и тоа од Entity и Mouz. Очекуваме возбудлива пресметка меѓу две екипи кои се надеваат на добар пласман на турнирот, но со оглед на резултатите во изминатите денови, наш фаворит ќе биде Boom и затоа ви предлагаме 1 со квота 2.62 во Bet365.

KEV – Nouns – 2 @ 1.44 во 22Bet

Четири порази на претходните пет меча во сите натпреварувања воопшто не е добар податок за KEV. Нивен ривал ќе биде Nouns кој славеше дури три пати во претходните пет дуели и покажа дека има квалитет за да се надева на изненадување на Elite League – Swiss Stage, иако не е голема веројатноста за такво нешто со оглед на квалитетот на останатите тимови. Наш предлог е 2 со коефициент 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*