Натпревар со традиција (31.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Ливерпул и Брајтон.

Ливерпул е на горниот дел на табелата и досега имаат освоено 64 бода преку 19 победи, 7 реми и 2 порази.

Брајтон пак во истиот временски период оствари 42 бода, а нивниот учинок е 11 победи, 9 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат најмалку по три погодоци, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.41 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*