Тикет на денот е-Спорт (29.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Два меча од групата А на турнирот ESL Challenger League Season 47: Europe ќе ви понудиме во нашиот тикет од е-Спортот.

Sinners – ex-Sprout – 1 @ 1.45 во 22Bet

Sprout се наоѓа во очајна форма и има дури четири порази на претходните пет меча во сите конкуренции, а со тоа се наоѓа во незавидна позиција пред денешниот дуел против Sinners кој славеше три пати на последните пет натпревари. И во меѓусебни средби води Sinners со 3-2, а очекуваме денеска да ја оствари четвртата победа. Наш предлог е 1 со коефициент 1.45 во 22Bet.

System5 – Rush B – 2 @ 1.66 во Bet365

Ова се две екипи кои ќе се борат за четвртата позиција во групата А со оглед на тоа дека се аутсајдери, но реални се шансите еден од нив да се избори за плејоф затоа што Pera Esports веќе е отпишана од турнирот и го „обезбеди“ последното место во групата. Ова ќе биде нивни прв меѓусебен дуел, а на досегашните пресметки со другите тимови воопшто не блескаа, но единствен посериозен резултат оствари Rush B кој славеше со 2-0 против Betera Esports, додека System5 славеше само против Pera. Ние предлагаме 2 со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*