Тикет на денот (петок, 29.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Го дочекавме и продолжението на првенствените натпревари. Лигата влегува во самиот финиш и ни следува завршна борба. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Блекбурн – Ипсвич – Т22+ @ 1.72 во Mozzart

Малку кој очекуваше дека Ипсвич ќе остане во игра за пласман во Премиер лига се до оваа фаза на првенството. Во минатата сезона Лига 1 ја заменија за Чемпионшип и повторно се во борба за нова промоција во повисок ранг. Тие се на 3-тата позиција со само еден бод зад првите две екипи кои ќе обезбедат директен пласман во Премиер лига. Белкбурн пак оддамна не е конкурентен за Премиер лига, а и оваа сезона се наоѓаат на катастрофалната 17-та позиција, а се уште немаат обезбедено сигурен опстанок. Ние овде типуваме Т22+ со квота 1.72 во Mozzart.

TСЦ – Вождовац – 1&2+ @ 1.62 во 22Bet

ТСЦ повторно чекори кон уште еден пласман во Европа. Претходниот настап не беше успешен, но никогаш немаат изиграно толку натпревари на европската сцена. Започнаа од квалификации за ЛШ, а завршија во групата од Лига Европа и тоа беше голем успех. Овој пат се на третото место во домашната лига и далеку се од Партизан кој е на второто место, а уште подалеку од Раднички кој е на 4-та позиција. Вождовац значително го подмлади својот тим за време на зимската пауза и тоа одма се осети по игрите и резултатите. Овде ние предност даваме на домаќините и типуваме 1&2+ со квота 1.62 во 22Bet.

Шелбурн – Дандалк – 1 @ 1.80 во Bet365

Работите се променија во првенството во Ирска. Минатата година доминираа Шамрок и Дандалк, а овој пат на првото место е Шелбурн кој собра 16 бода од 6 натпревари, а сега се во серија од пет последователни победи. Дандалк во минатото коло играше без голови со Вотерфорд, а уште еден бод освоија во натпреварот со Шамрок во гости. Дандалк го подмлади тимот и оваа сезона од нив не треба да се очекува ништо освен да се потрудат да останат во лигата. На овој дуел ние типуваме 1 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*