Специјал тикет за натпреварот Гент – Стандард

Во белгиската Жупиле лига стигнавме до поделба на лигата, а во рамките на групата за пласман во конференциската лига ќе се сретнат Гент и Стандард.

Гент започнува со 24 бода, додека Стандард има 17 бода. Што се однесува до формата, во последните пет натпревари Гент запиша една победа, три реми и еден пораз, додека Стандард во истиот временски период оствари две победи и три порази.

Oвде очекуваме интересен и неизвесен натпревар, а поради тоа решивме да составиме и специјал тикет во Bet365.

Вкупниот коефициент е 6.50, а нашиот избор е:

  • ГГ
  • Повеќе од 10.5 корнери на натпреварот
  • Повеќе погодоци во второ полувреме

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*