Натпревар со драстичен пад на коефициентот (29.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Лига 2 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на Свиндон и Нотс Каунти. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, едно реми и три порази, додека гостите во истиот временски период остварија една победа, едно реми и три порази.

Свиндон – Нотс Каунти – 1 @ 2.30 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Свиндон беше 2.80, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 2.30 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*