Тикет на денот е-Спорт (27.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Новиот тикет од е-Спортот ни нуди два меча од четвртото коло на ESL Challenger League Season 47: Europe.

Monte – Betera – 1 @ 1.44 во Bet365

Monte оствари две победи и еден пораз во првите три кола и се наоѓа на второто место во групата А, додека Betera со еден триумф и еден неуспех се наоѓа на третата позиција. Ова ќе биде нивна прва пресметка која може да го одреди патот на двата клуба на турнирот, иако очекуваме да обезбедат место во плејофот. Наш предлог за оваа пресметка е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Eyeballers – Koi – 2 @ 1.55 во 22Bet

Ова ќе биде дуел меѓу две квалитетни екипи во групата Д. Во моментов KOI е на првата позиција со две победи, додека Eyeballers има еден триумф и еден пораз по две одиграни кола. Сепак, тоа што загрижува е актуелната форма на двете екипи, односно не се знае кој е полош. Eyeballers славеше само против 9ine на последните пет пресметки, додека Koi запиша победа против Sangal, но загуби на останатите четири дуели. Ние предлагаме 2 со квота 1.55 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*