Тикет на денот (среда, 27.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Откако е започната годината, денес ја имаме најслабата понуда, но сепак ние нема да ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Прогресо – Рампла Жуниор – 1/1&2+ @ 3.10 во Mozzart

Уругвајската Апература веќе започна, а во последниот натпревар од 5-то коло ќе се сретнат екипите на Прогресо и Рампла. Гостите изиграа само три натпревари досега и успеаја да земат само еден бод. Рампла Жуниор е тим кој постои повеќе од 100 години, но нема некои значајни резултати. Прогресо пак со освојувањето на второто место обезбеди директен пласман во првата лига и докажаа дека се спремни за елитата со првите четири натпревари каде што запишаа три победи и едно реми во последниот натпревар. Според моменталната ситуација Прогресо е фаворит и очекуваме да запишат лесна победа на овој дуел. Типуваме 1/1&2+ со квота 3.10 во Mozzart.

Букараманга – Агвилас – 1&2+ @ 2.90 во Bet365

Во Колумбија во тек е Апература лигата и делува дека ќе биде овој пат најмногу возбудлива и неизвесна. После 9 изиграни кола водство имаат Толима и Переира. Во Клаусура триумфираше тимот на Агвилас што беше големо изненадување, а овој тим е сега дури на 13-то место место. Домаќините пак играат многу подобро за разлика од Клаусура кога завршија на 11-та позиција на табелата. Букараманга е на 5-та позиција и од 12 изиграни натпревари запишаа само еден пораз, па оваа позиција им е сосема заслужена. Ние овде веруваме дека домаќините ќе победат и ќе се постигнат најмалку 2 погодоци. Наш предлог е 1&2+ со квота 2.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.99

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*