Натпревар со драстичен пад на коефициентот (27.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од германската регионална лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Шеми Лајпциг и Котбус.  Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи и три порази, додека гостите во истиот временски период остварија четири победи и едно реми.

Шеми Лајпциг – Енерџи Котбус – 2 @ 1.67 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Енерџи Котбус беше 2.22, а во моментов бележи пад од скоро 25% и се плаќа со квота 1.67 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*