Натпревар со традиција (27.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:15 во рамките на исландскиот Лига Куп се сретнуваат екипите на Бреидаблик и Акранес.

Бреидаблик во последните пет натпревари запиша три победи и две реми, додека Акранес во истиот временски период оствари три победи, едно реми и еден пораз.

Овие две екипи во последните 11 меѓусебни дуели секогаш играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари е добитен типот ГГ3+, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.52 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*