Тикет на денот е-Спорт (25.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Повторно имаме богата понуда од е-Спортот и денеска, а ние ќе се потрудиме да го издвоиме само најдоброто. За нашиот денешен тикет се решивме да избереме два меча од ESL Challenger League Season 47: Europe.

B8 – Forze – 2 @ 1.56 во 22Bet

Forze, според сите прогнози, треба да биде победник во овој меч, а во прилог му оди и победата во меѓусебниот натпревар на 5 октомври минатата година, но и трите триумфи по ред кои ги врза во изминатиот период. За разлика од нив, B8 има дури три порази на последните четири меча, а тоа е загрижувачко за екипа која се надева на пласман во следната фаза од турнирот. Засега Forze е во добра позиција да обезбеди пласман на првите две позиции, а за тоа му е потребно славје во денешниот дуел. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.56 во 22Bet.

Alternate Attax – Sprout – 2 @ 2.10 во Bet365

Alternate Attax досега одигра три меча и притоа загуби на два, а славеше само на еден. Од друга страна, Sprout запиша само еден пораз во досегашниот дел од турнирот, па двете екипи ги очекува важна пресметка која треба да го одреди нивниот пат. Во предвид ќе го земеме само послендиот натпревар меѓу овие екипи, кој се одигра на 4 март годинава, а тогаш славеше Sprout. Токму поради тоа и наш предлог е 2 со квота 2.10 во Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.27

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*