Тикет на денот (понеделник, 25.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е уште еден ден со лоша понуда и така ќе биде до петок, но во никој случај нема да ве оставиме без тикет на денот.

Шведска – Албанија – 1&0-3 @ 2.40 во Mozzart

На стадионот на АИК ќе се изигра пријателски натпревар каде што ќе се сретнат селекциите на Шведска и Албанија. Албанија ќе игра на ЕУРО, додека селекцијата на Шведска овој пат за жал не успеа да се пласира на тоа големо натпреварување. Алабанија ќе има доста тешка група на ЕП и ќе биде во друштво со Шпанија, Италија и Хрватска, па шансите за пролаз во нокаут фазата им се минимални. Швеѓаните не успеаја во квалификациите да се спротистават, но исто така немаа добри резултати ниту во Лигата на нации. Овде сепак ние предност даваме на домаќините и типуваме 1&0-3 гола со квота 2.40 во Mozzart.

Версај – Ниорт – Х2&0-2 @ 2.30 во Bet365

Екипата на Версај на 8 кола пред крајот на сезоната се наоѓа на 10-то место на табелата. После солидниот старт западнаа во проблеми и сега опстанокот им е доведен во прашање, а општопознато е дека тоа им е единствен приоритет за оваа сезона. Ниорт од друга страна е екипа која се наоѓа на 2-та позиција и тоа е место кое води во директен пласман до повисоко ниво, па веруваме дека ќе дадат се од себе за да останат тука до самиот крај. На овој натпревар очекуваме да останат непоразени и типуваме Х2&0-2 гола со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*