Тикет на денот (недела, 24.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

И претходните денови најавивме дека викендот ќе биде слаб, па ништо подобра не е ниту неделата како ден во однос на понудата за кладење. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Кукута – Сантандер – 1 @ 1.43 во Mozzart

Кукута досега изигра 8 натпревари и може да констатираме дека ги видовме во одлично светло. Имено, тие на сите овие дуели запишаа 5 победи, 2 реми и 1 пораз што е доволно за да бидат дел од плеј оф зоната, а тоа всушност им е таргет за оваа сезона. Реал Сантандер во последното коло го запиша првиот триумф и успеаја да победат против У. Магдалена со резултат 2-0. Според моменталната ситуација, Кукута е фаворит, па очекуваме да земат три бода на овој дуел. Наш предлог е 1 со квота 1.43 во Mozzart.

Аморбиета – Спортинг Кихон – ГГ @ 2.10 во 22Bet

Домаќините во претходното коло зедоа важни три бода и направија големо изненадување на натпреварот против Андора. Имено, тие таму ја имаа улогата на аутсајдери, но прикажаа солидна игра и со минимален резултат од 1-0 зедоа важни три бода. Гостите пак играат по системот „топло-ладно“, но важно е што се во конкуренција за плеј оф и за пласман во повисок ранг. Овде и покрај фактот што домаќините играат неефикасно, ние сметаме дека ќе имаме дуел со најмалку по еден погодок на двете страни. Типуваме ГГ со одлична квота од 2.10 во 22Bet.

Про Верчели – Падова – 2 @ 1.77 во Bet365

Про Верчели е измеѓу плеј аут и плеј оф зоната. Тие во последно време потфрлија со резултатите и во последните пет натпревари запишаа три порази и две реми, па на овој натпревар влегуваат со релативно лошо расположение. Падова од друга страна е на втората позиција и некако заостана зад Мантова, екипата која го има местото кое води во директен пласман во повисок ранг. Сепак веруваме дека овде гостите можат да земат три  бода без поголеми проблеми. Наш предлог е 2 со квота 1.77 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*