ТИП НА ДЕНОТ (23.03.2024, 18:00) СЛОВАЧКА – АВСТРИЈА

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, а во фокусот секако ќе бидат пријателските репрезентативни натпревари. Ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Словачка и Австрија.

Словачка во одлична форма

Счовачка беше едно од најпријатните изненадувања во квалификациите и обезбеди директен пласман на Европско првенство. Заврши на второто место позади фаворитот Португалија и имаше само еден пораз токму од Португалија на гости. Во последното коло запиша голема победа против БиХ на гости и обезбеди пласман на ЕП. Големата цел е остварена, а Словачка сигурно ќе има и амбиции да ја мине групната фаза на ЕУРО. Сега ова е одлична можност да ја темпира формата и да испробува формации пред почетокот на континенталниот собир. Словаците се во одлична форма, па иако играат со поквалитетна репрезентација ќе сакаат да победат пред своите гледачи.

Австрија стандардно добра

Австрија веќе долги години стандардно игра на континенталните собири, па и овој пат испеа да обезбеди директен пласман на Европското првенство. Австријците беа во исклучително тешка група и завршија на второто место зад Белгија, но со само еден бод пред Швеска. Тимот се наоѓа во одлична форма и на последните пет меча има четири победи, па сака да ја продолжи таа низа за да ја задржи самодовербата пред почетокот на ЕУРО. Ова е тешко гостување бидејќи играат против солидна репрезентација која исто така е во форма, па очекуваме возбудлив и неизвесен дуел.

Очекување

Со оглед на фактото дека е пријателски меч и репрезентациите ќе играат рстеретено, очекуваме дуел со голови на двете страни.

ТИП:

Словачка – Австрија – ГГ @ 1.90 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*