Тикет на денот е-Спорт (24.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги добиеме и последните патници на PGL CS2 Major Copenhagen 2024 откако ќе биде одиграно петтото коло од турнирот во CS2.

Virtus.pro – G2 Esports – 2 @ 2.00 во 22Bet

Virtus.pro многумина го очекуваа во нокаут-фазата, но си го загрози својот настап по неочекуваниот пораз против Eternal Fire, па денеска ќе има пеколна задача против G2 Esports. За разлика од Virtus.pro, G2 се созема по очекуваните порази од Cloud9 и NaVI, па очекуваме денеска да ја продолжи победничката серија против познатиот ривал, откако ги доби претходните три меѓусебни дуели. Наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во 22Bet.

Natus Vincere – paIn Gaming – 1 @ 1.30 во Bet365

Navi славеше во првите две кола против TheMongolz и G2Esports, но во следните два дуели беше поразен од Cloud9 и Team Spirit, па денеска ќе има пеколна задача против Pain Gaming. Од друга страна, Pain Gaming славеше против Heroic и Mongolz и се врати од незавидна позиција, откако во воведните две кола загуби од Virtus.pro и Complexity Gaming. Ние предлагаме 1 со квота 1.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*