Натпревар со традиција (24.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на англиската национална лига – југ се сретнуваат екипите на Вортинг и Бат.

Вортинг досега има освоено 65 бода преку 20 победи, 5 реми и 14 порази.

Бат пак е надвор од плеј оф зоната со 61 бод и има учинок од 17 победи, 10 реми и 11 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно 4 пати и на сите тие дуели екипата на Вортинг постигнува најмалку два погодоци, па веруваме дека и сега може да биде така.

Наш предлог

Т12+ @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*