Зголемени квоти за натпреварот Еспањол – Тенерифе

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Сегунда ќе се сретнат екипите на Еспањол и Тенерифе.

Еспањол е на 3-то место со вкупно 52 бода кои ги имаат освоено преку 14 победи, 10 реми и 7 порази, додека Тенерифе се наоѓа на средината на табелата, поточно на 13-то место со 41 освоен бод и учинок од 11 победи, 8 реми и 12 порази.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Тенерифе да победи во двете полувремиња коефициент 2.62 зголемен на 2.75
  • 2-0 точен резултат коефициент 7.50 зголемен на 8.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*