Тикет на денот е-Спорт (23.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се игра четвртото коло од елиминациската фаза во PGL CS2 Major Copenhagen 2024, односно фазата во која ќе се реши кои осум екипи ќе изборат четвртфинале на популарниот турнир во CS2.

Cloud9 – Natus Vincere – 1 @ 2.01 во 22Bet

Cloud9 загуби во првото коло од Team Spirit со 0-1, но следните два меча ги доби против Ecstatic и G2 Esports, а со тоа покажа дека е еден од тимовите кои се кандидати за титулата. Ниту Natus Vincere не е за потценување, односно го очекуваме во плејофот, но едноставно за нас ќе биде аутсајдер во денешната пресметка. Очекуваме возбудлива пресметка и големи тактички надмудрувања, но и триумф на Cloud9, па затоа ви предлагаме 1 со квота 2.01 во 22Bet.

Heroic – Pain Gaming – 1 @ 1.30 во Bet365

Heroic имаше два болни порази од Complexity и Virtus.pro, па се најде во незавидна позиција бидејќи мора да слави во следниот меч ако сака да остане во игра и во петтото коло. За разлика од нив, Pain Gaiming имаше два порази, но во третото коло среќно го победи TheMongolz со 2-1 и остана во игра за нокаут-фазата, иако не очекуваме дека ќе ја „преживее“ четвртата рунда. Наш предлог е 1 со коефициент 1.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*