Натпревар со традиција (23.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:15 во рамките на словенската Прва Лига ќе се сретнат екипите на Копер и Мура.

Копер е на 5-то место со 34 бода и учинок од 9 победи, 7 реми и 9 порази.

Мура е на 7-та позиција со 28 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 7 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*