Тикет на денот е-Спорт (22.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска го следиме мини-турнирот DreamLeague Season 23: Western Europe Closed Qualifier каде што се играат четири натпревари, а два од нив ќе следиме во нашиот тикет на денот од е-Спорт.

Tundra Esports – Entity – 1 @ 1.74 во 22Bet

Се очекува израмнет натпревар меѓу две квалитетни екипи од Dota 2. Tundra Esports не знае за пораз веќе пет меча по ред, додека Entity врза два порази по ред во останатите натпреварувања. Ова воедно ќе биде четврта пресметка меѓу тимовите годинава, откако првите три ги доби Tundra Esports со 2-0, 2-0 и 2-1, па затоа и денеска ќе ни биде фаворит и ви предлагаме 1 со коефициент 1.74 во 22Bet.

Team Secret – Mouz – 2 @ 3.00 во Bet365

Ако некој е во очајна форма, тогаш тоа дефинитивно е Team Secret кој на последните 10 натпревари славеше само еднаш и тоа е разочарувачки за еден од најпопуларните тимови во Dota 2. Team Secret денеска против себе го има Mouz на кој му држеше лекции пред неколку години, но сега ситуацијата е драстично променета, а тоа го покажуваат резултатите на Mouz кој оствари четири победи на претходните 10 дуели во сите натпреварувања. Наш предлог е 2 со квота 3.00 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*