Тикет на денот е-Спорт (21.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По завршување на основниот дел од PGL CS2 Major Copenhagen 2024 денеска продолжуваме со елиминациската фаза од турнирот во CS2.

Complexity – Pain Gaming – 2 @ 1.61 во Bet365

Pain Gaming славеше на последните две меѓусебни средби против Complexity и денеска ја има фаворитската улога со надеж дека ќе го почне вториот дел од турнирот со победа. Complexity нема да биде лесен ривал, но Pain Gaming веќе оствари три победи и еден пораз во првиот дел од турнирот и се „загреа“ за новиот предизвик. Наш предлог е 2 со коефициент 1.61 во Bet365.

Faze Clan – Heroic – 2 @ 2.32 во 22Bet

Faze Clan има три победи на претходните четири меча, како и победа од последниот меѓусебен натпревар против Heroic. Од друга страна, играчите на Heroic имаат „четири од четири“ и се наоѓаа во одлична форма пред денешниот натпревар. Освен поразот на 13 декември минатата година, Heroic ги доби сите останати дуели против Faze Clan и тоа е причина зошто денеска ви предлагаме 2 со квота 2.32 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*