Тикет на денот (четврток, 21.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Го дочекавме и почетокот на баражот за Европското Првенство. Наскоро ќе ги дознаеме сите учесници на ЕУРО, а ќе се игра и на останатите континенти. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Грузија – Луксембург – 1 @ 1.80 во Mozzart

Само две победи ги делат Грузија или Луксембург до првиот пласман на некое големо натпреварување. Тие играат во баражот за ЕУРО во Германија благодарение на добрите резултати во Лигата на нции. Во ова натпреварување Грузија триумфираше во групата против Бугарија, Македонија и Гибралтар, додека Луксебург беше на второто место зад Турција, но Турците обезбедија пласман преку квалификациите. Победникот на овој натпревар ќе игра против подобриот од дуелот измеѓу Грција и Казахстан. Овде ние очекуваме Грузија да победи и типуваме 1 со квота 1.80 во Mozzart.

Грција – Казахстан – 1&0-3 @ 1.75 во 22Bet

Грците имаа свои добри моменти во квалификациите, но за жал беа елиминирани со пораз од Холандија на домашен терен. На крајот беа зад Франција и Холандија, но пред Ирска и Гибралтар. Поправен имаат благодарение на Лигата на нации каде што убедливо победија во групата од Ц дивизијата. Казахстанците беа сосема солидни во својата квалификациска група, но на крајот го поделија само третото место со Финска. Грција не смее да ја пропушти оваа шанса и да изостане зад од уште едно големо натпреварување. Ние типуваме 1&0-3 гола со квота 1.75 во 22Bet.

Португалија – Шведска – 3+ @ 1.75 во Bet365

Во Португалија ќе се сретнат истоимената репрезентација и Шведска во пријателски натпревар. Домаќините се спремаат за ЕУРО, додека Швеѓаните тоа натпреварување ќе го гледаат на ТВ. Гостите не успеаа да ја поминат групата во која првите две места ги освоија Белгија и Австрија, па нивното трето место не донесе ништо со оглед дека во Лигата на нации беа доста слаби и испаднаа од Б во Ц дивизијата. Португалците лесно ја минаа групата во конкуренција со Словачка, Луксембург, Исланд, БиХ и Лухтенштајн, па од 10 натпревари запишаа исто толку и победи. Овде очекуваме релаксиран дуел и најмалку три погодоци. Типуваме 3+ со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*