Зголемени квоти за натпреварот Белграно – Ланус

Вечер во 01:15 часот после полноќ во рамките на Лига Купот на Аргентина ќе се сретнат екипите на Белграно и Ланус.

Белграно после 10 изиграни натпревари се наоѓаат на претпоследната 10-та позиција со 8 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 5 реми и 4 порази, додека Ланус е на 2-то место со 19 бода и учинок од 6 победи, 1 реми и 3 порази.

Овде Ланус е во поповолна ситуација, но спред букмејкерите шансите за двете екипи се скоро изедначени.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат коефициент 11 зголемен на 12
  • Лукас Пасерини да постигне прв погодок коефициент 6.50 зголемен на 7.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*